Jindrich (Henry) Degen Artwork Site
 

Stručný životopis Jindřicha Degena

   Narozen v Praze r. 1923, Jindřich Degen rád kreslil už od dětství. Po ukončení střední školy se rozhodl pro svůj druhý velký zájem, a to hudbu ve stopách svého otce. Od roku 1943 až do roku 1979 působil jako solo hobojista v různých symfonických a operních orchestrech v Praze, Göteborgu (Švédsko) a Austrálii (Melbourne Symphony Orchestra). Během své hudební kariéry také vydal materiály pro studenty a sice 20 snadných etud; Duette für Oboen; a Orchester-Studien für Oboe.   

   Po odchodu do důchodu v r. 1979 se Jindřich s manželkou odstěhoval do australského státu Queensland, kde se začal věnovat výtvarnému umění. Absolvoval tříletý kurz a stále se účastní různých krátkodobých kurzů vedených prominentími místními umělci.
  
   Jindřich se také pravidelně účastní místních výtvarných akcí a výstav. V roce 2004 měl svou osobní výstavu v Redland Art Gallery ve městě svého bydliště. V roce 2010 měl v Redland Art Gallery výstavu asi dvaceti obrazů zvanou Mandala Inspiration.   

  
   Inspirován Robertem Schumannem, Jindřich je přesvědčen že: “Povinností umělce je vnést světlo do ztemnělých lidských srdcí.”

 

 


Jindrich Degen
 

 Zatisi s jablky

Zátiší s jablky z r. 1941, kdy Jindřichovi bylo 17 let.

NAVIGATION MENU

Home
Czech - Cesky
Zivotopis
Vytvarne umeni
Literarni tvorba
Fotografie
Site Map

 

 
 
 
 

 
For the mobile site,
click
 http://henrydegen.com
/mobile
.